Вчителям, батькам,
учням
Вхід на сайт
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:14:21

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:
Переклад сайту
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
...
Пошук
Готуємось до ЗНО
Наша кнопка
 Вчителям, батькам, учням… .

Код кнопки:

Сайт на карті
Locations of visitors to this page
Календар
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Цей день в історії
Міні чат
Енциклопедії
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Опитування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Субота, 20.04.2024, 14:21
Головна » 2013 » Січень » 9 » У вузи необхідно повернути вступні іспити, - Калєтнік
22:58
У вузи необхідно повернути вступні іспити, - Калєтнік
Система зовнішнього незалежного оцінювання себе не виправдала вважає заступник голови Верховної Ради, депутат від Комуністичної партії Ігор Калєтнік

Перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калєтнік ініціюватиме проведення парламентських слухань щодо ефективності системи зовнішнього незалежного оцінювання, про це повідомляє прес-служба депутата.

На думку депутата система зовнішнього незалежного оцінювання себе не виправдала і щоб остаточно не втратити якість освіти, українським вищим навчальним закладам потрібно повернутись до практики прийому вступних іспитів.

За його словами, система освіти, що існувала раніше, була ефективнішою, «адже підготовка до вступних іспитів стимулювала молодь обирати і здобувати глибокі знання з конкретної професії, замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на цьогорічні тести і намагатись завчити їх напам’ять».

«Існують спеціальності, для вступу на які необхідно скласти тести з однієї і тієї ж дисципліни. Наприклад: на спеціальність «агрономія» і на спеціальність «медицина» необхідно пройти тестування із біології», - говорить І. Калєтнік.

«Таким чином, якщо особа подавала документи на обидві спеціальності, при наявності достатньої кількості балів, більшість абітурієнтів обрала б спеціальність медика. Тобто, молодій людині не суттєво - ким стати у майбутньому, не зважаючи на те, що це абсолютно різні професії», - підкреслює перший заступник голови Верховної Ради України.

Ігор Калєтнік зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції. Адже запровадження ЗНО було покликане надати всім випускникам рівні умови при вступі до вищих навчальних закладів, однак цього не сталося.

«Лише 20 відсотків школярів підтримують існуючу систему ЗНО. В той час як 80 відсотків учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді. Серед основних скарг школярів - складність запитань у тестах і неоднозначність відповідей на них. Через це, не всі учні, які протягом року навчалися відмінно, успішно складають ЗНО», - сказав Ігор Калєтнік.

Він додав, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у сільській місцевості часто викликає зайві витрати в майбутніх абітурієнтів.

«Щоб скласти тести із спеціальних предметів, таких як фізика чи біологія, сільським школярам доводиться їхати здавати одну дисципліну в один райцентр, другу – в інший. Це не лише створює додаткові незручності, а й потребує додаткових матеріальних витрат», - наголосив перший заступник голови Верховної Ради.

«У зв’язку з цим я, як перший заступник голови Верховної Ради України разом із народним депутатом від фракції КПУ, Секретарем Комітету Верховної ради України з питань освіти і науки Олександром Зубчевським, ініціюватиму обговорення цього питання із широким загалом: директорами шкіл, коледжів, керівниками університетів, щоб знайти оптимальне рішення, з урахуванням думки фахівців галузі освіти. А по завершенню обговорення згадане питання заслуговує на те, щоб стати темою парламентських слухань. Адже якісна освіта – це майбутнє України», - заявив Калєтнік.

За матеріалами: Освіта.ua

Переглядів: 1019 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024


Счетчик PR-CY.Rank Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Каталог MyList.com.ua Настоящий ПР petschool.at.ua Цена petschool.at.ua petschool.at.ua Alexa/PR Траст petschool.at.ua