Вчителям, батькам,
учням
Категорії розділу
Документація [3]
Сценарії свят [36]
Батькам [19]
Учням [7]
Класному керівнику [31]
Вчителю [35]
Крилаті вислови [22]
Різне [33]
Притчі [10]
Всезнайка [34]
Вітання з святом [8]
Вхід на сайт
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:12:50

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:
Переклад сайту
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
...
Пошук
Готуємось до ЗНО
Наша кнопка
 Вчителям, батькам, учням… .

Код кнопки:

Сайт на карті
Locations of visitors to this page
Цей день в історії
Міні чат
Енциклопедії
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Опитування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Субота, 20.04.2024, 12:50
Головна » Статті » Учням

Правила вступу до ВНЗ у 2010 році
УЧБОВИЙ РІК - ДО КІНЦЯ ТРАВНЯ, А ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ У ВУЗИ - З 1 СЕРПНЯ

     Цього року відмовилися від торішнього експерименту, коли тестування проводилося з початку травня, через що заняття в школах закінчилися на місяць раніше звичайного. Тепер же учбовий рік, як і раніше, продовжиться до кінця травня, в червні – державна атестація, і, тільки отримавши на руки атестат, випускники зможуть пройти тестування. «Було дуже багато зауважень: мов, матеріал ще весь не вичитаний, а на тестуванні може попастися якраз те, що не проходили, - пояснив Геннадій Колесник. - Правда, нарікання поступали не від шкіл, а від недержавних організацій і Комітету ВР. Тому довелося перенести початок тестування на середину червня. А оскільки технологічно його не можна провести швидше ніж за 7 тижнів, гранично скоротився час на решту етапів вступної кампанії - подачу документів, конкурс і процес зарахування».

    Випускникам теж доведеться узяти прискорений темп і готуватися до тестування в проміжках між державними екзаменами і випускним вечором. Адже перше тестове випробування з української намічено на 14 червня, а останнє (географія) - на 5 липня. Розіслати сертифікати Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) обіцяє з 25 по 30 липня. І лише з 1 серпня почнеться прийом документів, тоді як цього року прийом починався 1 липня. Остання дата прийому документів - 15 серпня, а для тих, хто поступатиме по іспитах або творчому конкурсі, - 8 серпня, оскільки вони повинні встигнути здати іспити до початку загального конкурсу.

    Іншими словами, на «закидання» заяв по вузах цього року відводиться не місяць, а всього 2 тижні. З одного боку, це викличе у вузах справжній цейтнот, але з іншою - повинне стати стримуючим чинником, завдяки якому абітурієнти вже не зможуть повторити «рекорди» нинішнього року, коли деякі встигали закинути документи на 60 і навіть 90 спеціальностей і вузів. Що, до речі, зіграло з ними ж злий жарт, оскільки процес вибору затягнувся, і багато хто не зміг потрапити ні у вузи, ні в технікуми. Надалі передбачається обходитися взагалі без сертифікатів. Вузи братимуть оцінки абітурієнтів на сайті УЦОЯО. Така схема дозволить заощадити мінімум 5 днів, які витрачаються на розсилку сертифікатів. Але в 2010 році прийом поки вестиметься по наявних сертифікатах.

ВУЗИ САМІ ОБМЕЖУВАТИМУТЬ ЧИСЛО СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

  Було багато пропозицій обмежити кількість вузів і спеціальностей, на які абітурієнт може подати документи, 3-ма або хоча б 5-ма. Але проти цього заперечує Мінюст. Тому в «Умовах» заклали, що ВУЗ може сам встановлювати своїми «Правилами прийому» максимум спеціальностей для одного абітурієнта (імовірно, багато вузів виставлять планку не більш 3-х).

АТЕСТАТИ ЗАРАХУЮТЬСЯ

  І у минулому, і цього року було багато суперечок навкруги того, чи треба враховувати під час вступу відмітки атестата. «За» ратували школи, які вважали, що праця учня в школі по всіх предметах повинна мати вагу, оскільки з введенням тестування багато старшокласників вивчали тільки «тестові предмети» і закидали інші. І наступного року, за наполяганням того ж Комітету ВР, вирішено враховувати при конкурсному відборі не тільки бали сертифікатів, але і середній бал атестата. «Його вплив буде невеликий, але при граничних балах все-таки може зіграти свою роль», - вважає Геннадій Олексійович.

МІНІМУМ 3 СЕРТИФІКАТИ

  Якщо цього року для участі в конкурсі було потрібне мінімум два сертифікати, то наступного року абітурієнтам доведеться обзавестися мінімум 3-ма (на кваліфікацію молодшого спеціаліста - двома). У тому числі українська мова - предмет обов'язковий для всіх, другий предмет - математика або історія України, залежно від профілю спеціальності, і третій назве ВУЗ. При цьому на спеціальностях, де передбачені творчі випробування, їх результати можуть зараховуватися замість 3-го сертифікату. Також вузи можуть виділяти один або два предмети як профільні і підвищувати по них мінімальний бал сертифікатів до будь-якого рівня. «Правила прийому», де вузи повинні показати перелік конкурсних предметів, повинні бути опубліковані до 1 листопаду.

ПІЛЬГОВИКИ: ТІЛЬКИ В ОДИН ВУЗ

  З пільгових категорій збереглися майже всі, виключили тільки переможців конкурсів МАН, яким минулого року надали право поза конкурсного вступу в порядку експерименту. Але, як показав аналіз успішності цих студентів, багато хто з них не дотягує по знаннях, тому вузи самі клопотали про зняття з них пільги. Було багато пропозицій встановити для пільговиків квоти від 10% до 50% бюджетних місць, але це не в компетенції МОН. Але знайдений компроміс, який, на думку фахівців МОН, також допоможе упорядкувати потік пільговиків. Новими «Умовами» обмовляється, що пільговик користується правом вступу поза конкурсом тільки в один вуз, куди він подасть оригінал атестата. В решті вузів же, куди будуть подані копії, він піде по загальному рейтингу. Тим самим пільговиків стимулюють відразу визначатися з вибором вузу, адже поступання їм все одно гарантується. Але, головне, вони не займатимуть місця в десятках інших вузів, куди зможуть поступити інші діти. Правда, за пільговиками зберігається право змінити своє рішення протягом перших 5 днів конкурсу, тобто перекинути оригінали в інший ВУЗ. Але це все одно краще, ніж колишня плутанина.

ЗАРАХОВУВАТИ БУДУТЬ В ДВА ЕТАПИ

  Ще одна важлива новинка - двох етапне зарахування з чітко обмеженими термінами. Спочатку 16 серпня вузи повинні будуть оголосити списки першого потоку рекомендованих до зарахування, куди ввійдуть всі, хто проходить по рейтингу і набраним балам. Потім протягом 5 днів, відпущених абітурієнтам на вибір, вузи повинні їх щодня оновлювати, вивішуючи списки в приймальних комісіях. Далі на 6-й день, якщо з'являються бюджетні місця, ВУЗ проводить коректування списку, заповнюючи місця за рахунок тих, хто стоїть далі по рейтингу і виключаючи з нього тих, хто не надав оригінали. Причому останні втрачають право не тільки вступити цього року на бюджет, але і можливість вчитися за рахунок державного пільгового кредиту. І знову на визначення відпускається рівно 5 днів. Тому володарям «граничних балів» в цей період варто бути особливо уважними, щодня відстежуючи конкурсну ситуацію, щоб їх не обійшли конкуренти з більш низькими балами.

Автор: Наталія Яворськая
По матеріалам: Сьогодні
P>Джерело: http://talschool.ucoz.ua/

Категорія: Учням | Додав: Admin (09.07.2010)
Переглядів: 2062 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024


Счетчик PR-CY.Rank Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Каталог MyList.com.ua Настоящий ПР petschool.at.ua Цена petschool.at.ua petschool.at.ua Alexa/PR Траст petschool.at.ua