6 грудня - свято у всіх, хто служив в українській армії. Нинішні та колишні вояки відзначають 18-ту річницю Збройних Сил України. Це свято з‘явилося 1991 року, в день, коли Верховна Рада ухвалила закон про оборону України. 6 грудня на честь Дня Збройних Сил України у дев’яти містах держави відбудуться святкові феєрверки.
Відповідний наказ підписав в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, повідомили у прес-службі Міноборони.
У відповідності до наказу, 6 грудня о 18.00 у Києві, Одесі, Севастополі, Керчі, а також у Вінниці, Львові, Житомирі, Рівному та Дніпропетровську відбудуться святкові феєрверки та салют двадцятьма залпами.
Президент України - Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України привітав українське військо з 18-ю річницею створення Збройних Сил України. За дорученням Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Ющенка, заступник Глави Секретаріату Президента України Петро Шатковський, в Орденській залі Генерального штабу, вручив державні нагороди України та генеральські погони великій групі військовослужбовців і працівників ЗС України.
Коментар: Після розпаду Радянського Союзу та проголошення у 1991 році своєї незалежності Україна успадкувала одне з найбільших угруповань військ не тільки на постсоціалістичному просторі, а й в усій Європі. На її території дислокувались чотири загальновійськових і одна танкова армії, чотири повітряні армії, один армійський і три корпуси Протиповітряної оборони, Чорноморський флот. До всього ж, Україна мала стратегічні ядерні сили, до яких входила 43 ракетна армія та важкі бомбардувальні дивізії.
Арсенал такого угруповання складав 6,5 тисяч танків, більше 7 тисяч бойових броньованих машин, до 1500 бойових літаків, до 1,5 тисячі бойових літаків, понад 350 кораблів та суден забезпечення, понад 1600 стратегічних ядерних боєголовок міжконтинентальних балістичних ракет, 2,5 тисячі одиниць тактичної ядерної зброї. 24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила рішення про взяття під свою юрисдикцію усіх розташованих на українському терені військових формувань Збройних сил колишнього СРСР, та про створення одного з ключових відомств – Міністерства оборони України. З цього часу Уряд України приступив до створення Збройних Сил та інших військових формувань. Процес військового будівництва в Україні умовно розподіляють на три основні етапи: перший, з 1991 по 1996 роки – формування основ Збройних Сил України; другий, з 1997 по 2000 рік – подальше будівництво Збройних Сил України; третій, з 2001 року по теперішній час – реформування та розвиток Збройних Сил України. Колектив Центру воєнної політики та політики безпеки вітає всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажає усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, міцного здоров’я та звершення всіх мрій і побажань.
|