Міністерство освіти і науки України доводить до відома місцевих органів управління освітою та керівників шкіл навчальні плани на 2010/2011 навчальний рік
Як зазначається у листі, 2010/2011 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом - День знань - і закінчується не пізніше 1 липня 2011 року.
Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня по 24 грудня, ІІ семестр - з 10 січня по 27 травня.
Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах, навчальних екскурсій та практики у 5-8 і 10 класах, підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів усіх класів та державної підсумкової атестації випускників початкової, основної і старшої школи.
Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули: орієнтовно, осінні з 25 по 31 жовтня, зимові з 27 грудня по 9 січня, весняні з 21 по 27 березня.
З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за
... Читати далі »
Ніжні матері, турботливі бабусі, любі сестри, кохані дружини, милі дочки й онучки!
Наші віддані і надійні друзі, близькі і рідні люди!
Сердечно вітаю вас із найпрекраснішим святом весни – Міжнародним жіночим днем 8 березня!
Добрі і ласкаві, мужні і ранимі, такі хоробрі і такі тендітні, ви – найдорожче, що є в житті чоловіків. Охоронниці домашнього вогнища, берегині роду людського, Ви народжуєте і виховуєте дітей, передаючи з покоління в покоління традиції високої духовності, культури, працьовитості. Щедрість ваших душ зігріває, сила духу – захоплює, а краса – вселяє віру в те, що світ буде врятований.
Від усієї душі бажаю Вам величезного жіночого щастя, любові і добра! Нехай поруч з Вами завжди будуть лише гідні люди, а серед них – чоловік, з яким будуть нестрашні будь–які негоди! Бажаю, щоб кожен прийдешній день Ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним с
... Читати далі »
Закінчується безтурботне дитинство. Випускний рік у школі – сповнений великих турбот, хвилювань і виснажливої праці. Усі твої думки обертаються довкола вступу у вищий навчальний заклад. Майже усі мої однокласники мріють про вищу освіту. Я вирішила обрати одну з гуманітарних спеціальностей і вступати до Львівського національного університету імені Івана Франка.
У Правилах прийому збережено право подавати документи у кілька ВНЗ і на кілька спеціальностей. Можливо, я скористаюся цим правом, але в межах, як кажуть, розумного. Ставити сумнівні рекорди (був торік рекордсмен, який розіслав документи за 60-ма адресами) я не збираюся...
Але певний простір для маневру мусить бути... Усім нам, абітурієнтам, доведеться пройти через незалежне тестування. Більшість вчителів, випускників школи переконані у тому, ЗНО збільшує шанси молодих людей вступити у вищий навчальний заклад без хабарів і так званого телефонного права. Це особливо важливо для дітей із мало
... Читати далі »
Міністерство освіти і науки оприлюднило перелік збірників завдань для державної підсумкової атестації (ДПА) у загальноосвітніх школах
З бірники завдань будуть використовуватись у початковій, основній і старшій школі для державної підсумкової атестації у 2009/2010 навчальному році.
Рішення про використання того чи іншого збірника завдань приймає загальноосвітній навчальний заклад.
Перелік збірників завдань для державної підсумкової атестації дивіться у Листі МОН № 1/9-135 від 03.03.2010 року. Завантажити Тут
Нагадаємо, у випускних 9-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 1 по 18 червня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.
Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів (диктант) проводитиметься 1 червня. По матеріалам: Освіта.ua
Дата публікації: 04.03.2010
Час навчання магістрів збільшиться до півтора-двох років, сьогодні програма розрахована на один рік
Такі зміни затверджені Міністерством освіти і науки в новій концепції підготовки магістрів. Про це заявив заступник Міністра освіти Тарас Фініков.
Т. Фініков зазначив, що в даний час існуюча система підготовки магістрів не відповідає світовій практиці. "Магістрат за рік - це щось досить екзотичне, чого немає в більшості освітніх національних законодавств і в практиці", - підкреслив він. "Ми спробували в цьому положенні привести вітчизняну магістерську підготовку у відповідність до європейських стандартів", - додав чиновник.
За інформацією заступника міністра, фактично, освітні програми підготовки магістрів будуть розділені на три види. Це - дослідницькі програми, які будуть орієнтовані на підготовку майбутнього наукового працівника, професійні програми, які будуть розвивати професійну та управлінську компетенції людини, а також кар'єрні програми - вони будуть спрямовані на вдосконалення набутих знань, практичного досвіду і підготовку людини до можливої ді
... Читати далі »
Кримський парламент просить Віктора Януковича забезпечити в регіоні проведення тестування мовами, на яких велося навчання в школах, в тому числі – російською.
Депутати парламенту висловили стурбованість виданням наказу Міністра освіти України Івана Вакарчука, відповідно до якого в 2010 році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проводитися виключно українською мовою.
Як заявили парламентарії, в Криму близько 90% учнів навчаються у школах з російською мовою навчання і виконання тестових завдань на українській мові не дозволить таким випускникам "повною мірою показати свій освітній рівень", в результаті - знизиться їх конкурентоспроможність при вступі до вузів.
"Вважаємо за необхідне при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання використовувати мови згідно з волевиявленням випускників", - сказано у зверненні до В. Януковича, яке було прийняте на засіданні Верховної Ради Криму.
Нагадаємо, в Криму працюють загальноосвітні навчальні заклади з російською, українською, кримсько-татарською мовами навчання.
Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються наступним чином: "3" відповідає "6", "4" відповідає "9", "5" відповідає "12"
Відповідно до листа МОН №1/9-84, для випускників минулих років, розрахунок середнього бала атестата забезпечує приймальна комісія вищого навчального закладу згідно з листом МОН №1/9-67 та формує довідку за підписом відповідального секретаря приймальної комісії, засвідчену печаткою приймальної комісії, де вказується прізвище, ім'я, по батькові абітурієнта, серія та номер атестату та величина середнього балу. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: "3" відповідає "6", "4" відповідає "9", "5" відповідає "12".
Нагадаємо, відповідно до листа Міністерства освіти № 1/9-67 "Про врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту" середній бал атестата розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану
... Читати далі »
Вітаю всіх з днем закоханих! Бажаю ніжного, шаленого, палкого, всеперемагаючого та взаємного кохання. Такого, що надихає і робить нас людьми у кращому сенсі цього слова! Від якого хочеться жити та літати, творити добро та дарувати радість...
15 лютого 1989 року генерал Борис Громов останнім із 40-ї радянської армії, якою командував, залишив Афганістан. На ”бетеері” він під’їхав до Термезького мосту ”Дружба” через Амудар’ю на кордоні з Узбецькою РСР, зістрибнув із нього й пішки попрямував до радянського берега. Назустріч йому вибіг 14-річний син Максим. Позаду залишилася країна, в якій радянські солдати дев’ять років ”виконували інтернаціональний обов’язок”.
Через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України.
Тривала афганська війна жорстоко зачепила усіх її учасників, і особливо сім’ї. Це незагоєна рана, невідступний біль. Загальні незворотні втрати 40-ї армії, частин, підрозділів КДБ, МВС, прикордонних військ та інших відомств склали 14751 особу, 298 зникли без вісті.
Більш як 200 тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами та медалями, а 87 стали Героями Радянського Союзу.
Афганська війна залишила тяжкі наслідки для України. Не повернулися додому 3360 її синів, з яких 3280 загин
... Читати далі »