З метою унеможливити шахрайство впроваджено також вимогу особистої явки на реєстрацію. Крім того, при реєстрації абітурієнту видадуть бланк сертифікату з його фотокарткою. Згодом він стане додатком, де будуть указані всі його відмітки.
"На кожному пункті тестування у сертифікаті ставитиметься відмітка і печатка, що абітурієнт дійсно прибув. Після завершення тестувань він надрукує власні результати, які будуть на його персональній сторінці в інтернеті.
Приймальній комісії ВНЗ згодом треба буде зайти на ту ж сторінку в інтернеті та впевнитись, що бали, вказані у сертифікаті, правильні. Особистих даних студента не буде у вільному доступі в інтернеті. Щоб їх побачити, треба ввести код, зазначений на сертифікаті. Таким чином будуть виключені випадки привласнення чужого сертифікату, а також ситуації, коли замість одного абітурієнта здавати тест приходив інший.
"Цього року результати ЗНО не зараховуватимуться як випускні іспити. Яким чином відбуватимуться випускні іспити, ще достеменно не відомо - це має вирішити Міністерство освіти і науки", - додав Ігор Лікарчук. Ймовірно, і сам процес складання державних іспитів суттєво зміниться, з огляду на введення ЗНО та зсунення програми через карантин. При вступі до ВНЗ враховуватимуть також і бал атестата. І.Лікарчук негативно ставиться до цього нововведення, позаяк його прийняли під тиском громадськості. Найбільше на цьому наполягали батьки дітей, що йшли на медаль. За минулі роки майбутні "медалісти" часто не могли підтвердити свої знання, складаючи ЗНО, і нагорода зривалася.
Визначили в Українському центрі якості оцінювання освіти і методи боротьби з мобільними телефонами. Проте заявили, що нікому про них поки не розкажуть, щоб запобігти порушенням. Щоправда, Ігор Лікарчук заявив, що мобільні телефони не становлять особливої загрози як інструмент шахрайства, а більше "дезорганізують процес тестування".
10.12.2009 09:49 | Освіта та наука в Україні | За матеріалами: Україна Молода
|