Вчителям, батькам,
учням
Вхід на сайт
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:08:42

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Переклад сайту
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
...
Пошук
Готуємось до ЗНО
Наша кнопка
 Вчителям, батькам, учням… .

Код кнопки:

Сайт на карті
Locations of visitors to this page
Календар
«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Цей день в історії
Міні чат
Енциклопедії
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Опитування

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Неділя, 22.12.2024, 08:42
Головна » 2010 » Червень » 21 » "За Україну!": необхідно зупинити впровадження обов’язкової дошкільної освіти
16:16
"За Україну!": необхідно зупинити впровадження обов’язкової дошкільної освіти
   Партія "За Україну" закликає громадськість не допустити ухвалення законопроекту про 11-річну шкільну освіту

Про це йдеться в оприлюдненій заяві партії щодо впровадження обов’язкової дошкільної освіти.

  Партія "За Україну!" обурена спробами протягнути законопроект № 6518. Цей законопроект покликаний втілити руйнівні ідеї міністра освіти Табачника, що продовжує нищення освіти і наступ на права людини, йдеться в заяві підписаній В’ячеславом Кириленко.

Центральною ідеєю проекту є відмова від 12-річної школи. Авантюрою є сама спроба без фахового обговорення, поспіхом, всупереч позиції Академії педагогічних наук, на підставі лише виступів залежних від Табачника керівників зупинити реформу, яка впроваджується майже 10 років.

Але ще серйозніша міна, закладена в цьому проекті – запровадження примусової дошкільної освіти. Табачник і депутати, які підписали цей законопроект, пропонують з 5 років примусити батьків здавати дітей у дитсадок.

Це створює одразу дві проблеми, зазначається у заяві.

  По-перше, у відповідності з Конституцією, дошкільна освіта дітей, як і в кожній демократичній країні, є правом, а не обов’язком батьків. Сьогодні 57% дітей відвідують дитсадки. Батьки решти дітей або не можуть забезпечити перебування дітей у садочках, або вважають за краще виховувати їх у родині.

   По-друге, навіть за умов, коли 43% дошкільнят не відвідують дитсадки, ці садки переповнені. На 100 місць у дитсадках припадає 108 дітей. Ця проблема дуже гостра у великих містах, де вище рівень народжуваності.

У Києві наповнюваність груп для дітей віком від 3 до 6 років становить від 24 до 35 дітей при нормі 20. В багатьох містах нереально віддати дитину в садок без багатомісячної черги і сплати чималих поборів.

Табачник і депутати коаліції, стверджують, що на європейську модель 12-річної школи їм не вистачає коштів (при цьому про мільярди, які вже витрачені на друк підручників для 12-річки, вони забувають).

Абсурдно, що такі дії Табачник і "коаліція тушок" називають освітньою реформою й роботою в інтересах людей, зазначається в заяві.

Як повідомлялося раніше в Раду внесено законопроект про одинадцятирічний термін середньої освіти.

З  а словами одного з авторів документа народного депутата від Партії регіонів Максима Луцького, законопроект передбачає скасування 12-річного навчання в школах і запроваджує перехід до 11-річної освіти вже з нинішньої осені.

   "Міносвіти провело громадські слухання з приводу тривалості навчання у школах, і виявилося, що більшість громадян України негативно оцінюють 12-річну систему навчання в школах. У нас є і результати соціологічних досліджень, проведених Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Вони свідчать про те, що позитивно до переходу на 12-річну систему освіти відносяться лише близько 10% учнів, 15% батьків і 20% вчителів. У той же час негативне ставлення до переходу на 12-річне навчання висловлюють більше 70% респондентів", - зазначив М. Луцький.

  Останнім часом в Україні активно обговорюється питання щодо термінів отримання загальної середньої освіти, зокрема Президент Національної академії педагогічних наук України В.Кремень висловив думку про те, що на даний момент шкільна освіта в нашій країні не відповідає вимогам сучасного суспільства.

Минулого тижня, Голова Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти В.Полохало повідомив про спробу фальсифікації рішення комітету щодо законопроекту про 11-річний термін навчання у школах.

 


За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 21.06.2010

Переглядів: 764 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024


Счетчик PR-CY.Rank Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Каталог MyList.com.ua Настоящий ПР petschool.at.ua Цена petschool.at.ua petschool.at.ua Alexa/PR Траст petschool.at.ua