Вчителям, батькам, учням
Вхід на сайт |
Гість
Повідомлення:
Група: Гості
Час:14:40
Гість, ми раді вас бачити. Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
|
Наша кнопка |
Код кнопки:
|
Опитування |
|
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Цікаві факти
Цікаві факти ***
Ви знаєте чому слово "штани" має множину у багатьох мовах? Річ у тому, що древні штани складалися з двох окремих штанин, які прив'язувалися вірьовками до іншого одягу. Перші штани винайшли кочівники Азії, потім вони з'явилися в Європі. Цікаво, що в середньовічній Японії в штанях могли красуватися лише представники аристократії - простолюдинам було заборонено їх носити.
***
Самиця глибоководної риби-вудильника значно більше самця (в деяких випадках в 20 разів!). У деяких вудильників сімейств Caulophrynidae, Ceratiidae, Neoceratiidae і Linophrynidae спостерігається цікавий спосіб статевого життя, який виражається в тому, що самець відшукує самицю і вгризається в неї. Поступово він зростається з самицею, їх кровоносна система стає одним цілим і у самця начинаеют атрофуватися усі органи. Через деякий час у нього зникають усі органи, окрім статевих і так він перетворюється на статевий член, зрощений з самицею. Одночасно на самиці можуть паразитувати до трьох самців.
***
Саксофон придумав бельгієць Адольф Сакс (1814-1894) в 1842 році. Перший час Сакс приховував як виглядає його музичний інструмент - він носив його в чорному ящику, а грав для публіки за фіранкою. Запатентований саксофон був в 1844 році, хоча за 5 місяців до цього суд виніс ухвалу: "музичний інструмент під назвою саксофон не існує і не може існувати".
***
Часто зустрічаються згадки про бездушні сучасні конструкції з бетону, але багато хто здивується, дізнавшись, що бетон - зовсім не сучасний будівельний матеріал, а один із старих. Він інтенсивно використовувався ще в Древньому Римі, наприклад, багато акведуків, що захоплюють нас, і купольні конструкції відлили саме з бетону. Знамениті терми Каракалли - бетонні. А ще в Древньому Римі були і свої "мікрорайони" - масова бетонна забудова з багатоквартирними будинками для народу побідніше.
***
Слово "колготки" має цікаву історію - воно походить від чеського "Калготи панчухове" і з'явилося в 1960-х роках, коли радянські туристи привезли перші колготки з Чехословаччини. Вони помилково порахували, що "калготи" є назвою цього виробу. Насправді слово "калготи" в чеській мові означає просто "штани", а чехи звуть колготки "пунчохаче" або "пунчохи". "Калготки" в чеській мові означає "жіночі трусики".
***
Одним з найбільш рідкісних видів хмар є лентикулярное хмара - хмара правильної лінзовидної форми, яка нагадує собою горезвісну "літаючу тарілку". Цікава деталь - лентикулярные хмари майже не рухаються, наскільки б сильний не був вітер.
***
Хоча Теорема Піфагора і зветься його ім'ям, доведена вона була ще до нього. Доказ, наприклад, зустрічається в індійському каноні Апастамба, написаному за сто років до народження Піфагора. Завдання, для вирішення яких потрібна теорема Піфагора, зустрічаються на староєгипетських папірусах і шумерських табличках. Теорема Піфагора - рекордсмен по числу доказів. Науці відомі 367 способи її доказу.
***
У В'єтнамі кожна бесіда на лоскітливі теми обов'язково розпочинається з жування бетелю. Вважається, що його жування "розтоплює лід між людьми". Як би то не було, перець-бетель є традиційним збуджуючим засобом і, що важливо, що в антисанітарних умовах Південно-східної Азії він є хорошою профілактикою проти глистів. А ще бетель і арека є своєрідними символами любові. Якщо жених пропонує батькам нареченої листя бетелю, це означає, що він просить руку їх дочки, а коли вони йому натомість повертають насіння ареки, це означає, що вони згодні. Кращий бетель росте в індійському штаті Бихар.
***
Фраза "жерти лободу" в Росії завжди означала безпросвітну убогість. А ось у індійців Латинської Америки "квиноа", або ж рисова лобода, була одним з трьох основних продуктів харчування в Андах, разом з кукурудзою і картоплею і вважалася священною рослиною. Квиноа містить більше білку, ніж будь-які інші зерна. А ще амінокислотний склад білків квиноа дуже збалансований і близький до складу білків молока.
***
У XIX столітті основною проблемою цивілізації вважалася велика кількість гною від кінних екіпажів на вулицях міст. Учені малювали страшні картини з двометровими завалами гною на вулицях міст. Проблема була такою важливою, що її дослідженню присвятив свій час і відомий вчений Дмитро Іванович Менделеев.
***
Умови на планеті Венера можна характеризувати як пекло - тиск, в 92 рази наш атмосферний тиск, що перевищує, висока температура в півтисячі градусів і постійні дощики з сірчаної кислоти. недивно, що жоден з апаратів, що спускаються, не пропрацював на поверхні і 2 годин. Коли радянський зонд "Венера-9" пропрацював на поверхні 53 хвилини замість запланованих 30, це викликало справжню ейфорію в конструкторському бюро.
***
У стародавні часи ртуть вважалася хорошим лікарським засобом. Нею лікували сифіліс - бідолаху-пацієнта натирали ртуттю і чекали коли він видужає - за деякими відомостями саме так і помер Іван Грозний. Ртуть вважалася чудовим антидепресантом і проносним. Її перестали використовувати в медицині лише в XIX столітті.
***
Горностай (Mustela erminea) в живописі служив символом чистоти, непорочності і доброчесності. Так багато святих дів зображалися в накидках з горностая. Насправді це звірятко надзвичайно сексуально активне - він спаровується навіть зі своїми ледве народженими нащадками. Горностай має досить злісну, агресивну вдачу - хижак, що важить близько 100 г кидається у разі небезпеки в атаку на більших тварин і людину, а в звичайному своєму житті полює на здобич набагато більше його. Горностай, наприклад, здатний убити гусака або кролика.
***
По легенда мафія виникла 30 березня 1282 року на Сицилії і є скороченням для "Morte Alla Francia, Italia Anela" (Помри Франція, зітхни, Італія!). Тоді в Палермо спалахнуло повстання проти французького володарювання під назвою "Сицилійська вечерня". Саме тоді і виникло гасло "Помри Франція, зітхни, Італія"!. Французи з острова пішли, але мафія залишилася.
***
Ви знаєте чому в одній годині 60 хвилин? А чому в крузі кут дорівнює 360°, а не, скажімо, 100? Винуватцем цього є вавілоняни і шумери, які використовували дванадцятиричну систему числення (12*5=60). Услід за ними цю систему стали використовувати грецькі астрономи, а потім араби. Зараз шумерсько-вавілонська система не використовується ніде, окрім одиниць виміру часу і дожила до наших днів.
***
Ви звичайно ж бачили тенісний м'ячик - в нім немає і ні натяку на отвір. Як же його надувають? Для надування м'ячика була придумана оригінальна і проста технологія - м'ячик склеюється з двох частин, а всередину його поміщається пігулка-суміш нітриту натрію і хлориду амонія. Потім готовий м'ячик нагрівають і відбувається хімічна реакція, в результаті якої виходить звичайна кухарська сіль, водяна пара і азот. Саме азот і надуває м'ячик зсередини.
***
Незважаючи на рекламу батончиків "Баунті" з пальмами, реальний архіпелаг Баунті знаходиться у Антарктиді і замість тропічного лісу там знаходиться тундра. Температура на цих новозеландських островах коливається від +5°C до +11°C і в купальнику там особливо не розгуляєшся. Баунті знаходяться в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - там проживають великі популяції пінгвінів, альбатроси і тюлені - люди там не живуть. Субарктичні острови Баунті були відкриті капінатон Уільямом Блаєм в 1788 році і були названі на честь свого корабля - "Баунті". Вони були описані ним як суворі і безлюдні.
***
Епоха ковбоїв, така славна у фільмах, тривала всього лише трохи більше 20 років. Вона почалася приблизно в 1865 році, коли виникла необхідність перегнати стада худоби з Техасу. Усупереч голлівудському стереотипу - білий чоловік в широкополому капелюсі, більшість ковбоїв були неграми і мексиканцями, та і, власне кажучи: ім'я і спорядження ковбої перейняли у мексиканських "вакерос" (по-іспанськи це означає "ковбой").
***
Традиційний японський обряд самогубства самураїв харакірі (сеппуку) має неяпонське походження. Японці запозичили його у корінного населення Хоккайдо, Сахаліну і Курил. Уперше харакірі з'явилося під час війни Гемпей в другій половині XII століття і отримало широке поширення серед самураїв.
|
Категорія: Всезнайка | Додав: Admin (07.03.2011)
|
Переглядів: 3853
| Рейтинг: 2.3/3 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
|
|