Вчителям, батькам,
учням
Категорії розділу
Документація [3]
Сценарії свят [36]
Батькам [19]
Учням [7]
Класному керівнику [31]
Вчителю [35]
Крилаті вислови [22]
Різне [33]
Притчі [10]
Всезнайка [34]
Вітання з святом [8]
Вхід на сайт
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:15:07

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:
Переклад сайту
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
...
Пошук
Готуємось до ЗНО
Наша кнопка
 Вчителям, батькам, учням… .

Код кнопки:

Сайт на карті
Locations of visitors to this page
Цей день в історії
Міні чат
Енциклопедії
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Опитування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 26.04.2024, 15:07
Головна » Статті » Всезнайка

Хто зробив перші годинники?
    Коли ми говоримо про годинник, ми маємо на увазі прилад для вимірювання часу. Але людині способи відліку часу були відомі задовго до того, як вона винайшла такі прилади.

   Схід і захід сонця були першими показниками часу. Збільшення й зменшення тіней від палиць, каменів і дерев також використовувалося для визначення часу. Рух зірок був для людини чимсь на зразок гігантського годинника.
Вона помітила, що в міру того як проходила ніч, ставали видимими різні зірки.

 Давні єгиптяни ділили ніч на дванадцять часових періодів, відповідних сходу 12-ти зірок. Вони й день ділили аналогічно, і наша 24-часова доба заснована на єгипетському розподілі дня та ночі. Єгиптяни також зробили тіньові годинники - бруски дерева з покажчиками. У кінцевому результаті, ці тіньові або сонячні годинники, що мають 12 періодів для розподілу дня, і були першими годинниками.

  Наступними видами годинників були водяні й вогненні. Свічка з нарізками відлічувала час по мірі згоряння від нарізки до нарізки. А у водяних годинниках тарілка з маленьким отвором на дні вміщувалася на воді. Після певного часу плаваюча тарілка наповнювалася водою й тонула.

   Близько 2000 років тому людина винайшла ще один вид годинників - пісочні. Вони складалися із двох порожнистих скляних посудин, сполучених так, що пісок міг пересипатися з однієї до іншої. Верхня посудина була наповнена піском у такій кількості, що він висипався в отвір протягом години.

   Десь у 140 році до нашої ери греки й римляни застосували зубчасте колесо для вдосконалення водяного годинника. Поплавець, уміщений до посудини, підіймався, коли вода текла тонкою цівкою в посудину. Він був сполучений із зубчастим колесом.

   Колесо повертало стрілку, яка поступово рухалася від однієї часової відмітки до іншої. А через 1400 років винайшли перші механічні годинники. Вантаж був прив'язаний до мотузки, вона повертала котушку, яка у свою чергу, рухала осі зубчастих коліс і шестерень. Колеса повертали стрілку на циферблаті.

За матеріалами сайту http://www.znajko.ru/

Категорія: Всезнайка | Додав: Admin (15.03.2010)
Переглядів: 2164 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024


Счетчик PR-CY.Rank Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Каталог MyList.com.ua Настоящий ПР petschool.at.ua Цена petschool.at.ua petschool.at.ua Alexa/PR Траст petschool.at.ua