Вчителям, батькам,
учням
Категорії розділу
Документація [3]
Сценарії свят [36]
Батькам [19]
Учням [7]
Класному керівнику [31]
Вчителю [35]
Крилаті вислови [22]
Різне [33]
Притчі [10]
Всезнайка [34]
Вітання з святом [8]
Вхід на сайт
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:15:38

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Переклад сайту
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
...
Пошук
Готуємось до ЗНО
Наша кнопка
 Вчителям, батькам, учням… .

Код кнопки:

Сайт на карті
Locations of visitors to this page
Цей день в історії
Міні чат
Енциклопедії
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Опитування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Середа, 15.01.2025, 15:38
Головна » Статті » Учням

З пляшкою по життю...
  Україна, держава з 46-мільйонним населенням, згідно з дослідженнями Всесвітньої організації здоров'я, посідає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. Але сьогодні йтиметься про пиво. Адже "пивний" алкоголізм набагато підступніший, ніж "горілчаний". Тому що розвивається непомітніше і в більшості випадків одразу переходить у тяжку форму.

   У середньому, щоб стати "пивним" алкоголіком, доросла здорова жінка має 2-3 роки регулярно вживати пиво чи інші слабоалкогольні напої, чоловік – 5-6 років. А дитина? Дитина, організм якої у 12-13 років вже зазнає згубного впливу алкоголю та нікотину... А все тому, що пиво можна купити практично в будь-якому кіоску, цигарки – поштучно "з рук" у "жалісливих" бабусь або в тих самих кіосках – пачками.

   Як показали "польові" дослідження всеукраїнських громадських організацій "Якість життя" і "Громадська позиція", проведені з листопада 2008 по лютий 2009 року в 16 регіонах України, пиво, слабоалкогольні напої і цигарки продаються неповнолітнім у 4-х випадках із 5-ти.

   Держава намагається боротися. У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4653 "Про заходи щодо обмеження роздрібної торгівлі та вживання пива, вміст етилового спирту в якому більше 0,5 відсотка, і слабоалкогольних напоїв". 

   Він, зокрема, передбачає адміністративну відповідальність за розпивання пива та слабоалкогольних напоїв у заборонених для цього місцях. Автори проекту пропонують заборонити продаж "слабоалкоголки" в радіусі 500 метрів від дитячих, освітніх і медичних закладів; у громадському транспорті; в парках, скверах та інших громадських місцях. Але, на жаль, цей законопроект не передбачає покарання за порушення умов продажу.

Так само, без зазначення покарання за порушення, у столиці діє Рішення Київської міської ради № 929/929 від 25.12.2008, яке забороняє продаж пива та слабоалкогольних напоїв у радіусі 100 метрів від загальноосвітніх навчальних і дошкільних закладів. Подібні рішення діють ще в декількох містах України (наприклад, у Львові та Тернополі).

    Але багато "підприємців" не бояться порушувати такі розпорядження, бо по суті це їм нічим не загрожує. Хіба що протести громадськості та висвітлення порушень у ЗМІ додадуть неприємних хвилин. А гроші "не пахнуть", чужі діти, їх скалічені долі – не турбують. Літо – вдалий час заробляти на пиві та "смачному" алкоголі.

  От найсвіжіші факти. 17 червня 2009 року студенти Університету "КРОК", який є засновником нашого загальноосвітнього закладу, провели акцію протесту проти торгівлі пивом у кіоску, встановленому напередодні за 20 метрів від нашої будівлі по вулиці Лагерній, 30-32. Акцію висвітлювали журналісти одного зі столичних телеканалів. У нашому випадку протест був вдалим: пиво з кіоску демонстративно вивезли. Але він продовжує працювати цілодобово, дозвіл від місцевої влади на торгівлю є, і ніхто не може гарантувати, що пиво не повернеться на колишнє місце.

19 червня 2009 року на проспекті Перемоги в Києві, напроти входу в середню школу № 73, відкрилось літнє наметове кафе, яке торгує, зокрема, і пивом. Напевно ж школярі, а тим паче випускники, які отримуватимуть атестати і свідоцтва, на випускному вечорі не оминуть нагоди демонстративно випити пива перед школою.

   Проблема продажу алкоголю і цигарок неповнолітнім існує не лише в Україні. Різниця лише в тому, що багато країн Європи, США, та й наші сусіди – Росія, Білорусія, Польща – слідкують за виконанням законів, які забороняють продаж неповнолітнім пива. Введено значні штрафи та покарання для порушників.

   У нас, на жаль, формування здорового способу життя покладається лише на освіту. І ніхто в цьому питанні особливо не слідкує за виконанням рішень органів влади. У підземному переході в центрі Києва можна запросто зустріти міліціонера, який палить. Дівчатка-школярки з пляшкою пива в руках – не рідкість на наших вулицях. І придбати пиво й цигарки в кіоску чи торговому наметі біля навчального закладу також можна.

   Наші діти дивляться на нас із вами. Вони хочуть здаватися дорослими, такими, як ми. І вони дійсно вважають, що пляшка пива й цигарка в руках зроблять їх "крутішими" за однолітків. Що вони видаватимуться соліднішими, старшими.

Т   ак, видаватимуться. Бо раніше з'являться зморшки. Вони дізнаються, що таке "бронхіт курця", похмілля, хвора печінка.

Риторичним залишається питання: а якими будуть їх нащадки і що буде з ними та країною? І за цивільними, і за моральними законами територія, прилегла до освітніх закладів, має бути вільною від алкоголю та тютюну. І це найменше, але найперше, що може і мусить зробити місцева влада.


Источник: http://www.osvita.org.ua/


Категорія: Учням | Додав: Admin (09.07.2010)
Переглядів: 1817 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2025


Счетчик PR-CY.Rank Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Каталог MyList.com.ua Настоящий ПР petschool.at.ua Цена petschool.at.ua petschool.at.ua Alexa/PR Траст petschool.at.ua