Міністр охорони здоров'я Зіновій Митник вважає неефективною ідею введення покарання батьків за відмову робити щеплення їх дітям Таку думку він висловив на прес-конференції в Києві. Міністр підкреслив, що є досвід деяких європейських країн, де введення штрафу за відмову робити щеплення себе не виправдало. "У даній ситуації повинна бути абсолютно переконлива пропаганда з приводу імунопрофілактики", - зазначив Митник. На думку міністра, на світовому рівні доведено, що щеплення дітям необхідно робити, оскільки імунопрофілактика це запобігання від багатьох хвороб. "Відповідальність за відмову буде просто неефективною та буде обмежувати права людей", - додав міністр. Як повідомлялося раніше, Головний дитячий імунолог Міністерства охорони здоров’я Людмила Чернишова, заявила що в разі якщо дитина важко захворіла, а батьки не зробили їй необхідного щеплення від цього захворювання, їх слід штрафувати.
За матеріалами: Сегодня Дата публікації: 07.04.2010
Антивакцинальна кампанія в Україні дещо стихла, але кількість відмов від щеплень продовжує зростати. Про це заявила головний дитячий імунолог МОЗ Людмила Чернишова За минулий рік кількість офіційних відмов батьків зробити щеплення своїй дитині зросла практично у 2-3 рази, каже головний дитячий імунолог Міністерства охорони здоров’я Людмила Чернишова. Основна причина відмов – це недовіра людей до вакцин. Хоча основні вакцини для планових щеплень в Україні якісні, стверджує імунолог. Це ті вакцини, які використовують у розвинутих європейських країнах.
Чернишова додає, що нині в Україні є чимало педіатрів, які не щеплюють власних дітей і не радять це робити іншим або публічно критикують імунізацію, чим дезорієнтують населення. А все через незнання, каже Чернишова: "Я вважаю, що наше основне завдання – це підвищити рівень знань медиків, щоб вони зрозуміли важливість імунізації і не боялися її. Тоді вони зможуть і батькам це донести".
Законодавством передбачено, що батьки несуть відповідальність за здоров’я своїх дітей, але якогось покарання за можливі наслі
... Читати далі »